П’ять речей, які не можна робити при отруєнні

09 Октября 2023 Published in На здоровье
Read 2533 times

Часто люди роблять помилки, намагаючись вилікувати від отруєння себе або близької людини. Лікар-терапевт розповіла, що категорично не можна робити при отруєнні.

Отруєння діляться на харчові, хімічні, отруєння летючими речовинами, лікарськими засобами та грибами. Всі вони мають свої особливості, але містять загальний необхідний набір дій для їх нейтралізації. Коротко це: звільнити людину від отруйної речовини, забезпечити вільне дихання, напоїти теплою водою або молоком і викликати лікаря.

П’ять речей, які не можна робити при отруєнні.

1. Самолікування. Викликати лікаря потрібно обов’язково, за винятком легких харчових отруєнь. Тоді досить промити шлунок, і дати сорбент.

2. Якщо людина без свідомості або близька до цього, не дозволяйте їй лежати на спині. Переверніть її на бік, щоб вона не захлинулася блювотою.

3. Намагатися викликати блювоту у людини без свідомості, а так само у вагітних і при судомах не можна. Дочекайтеся лікаря.

4. При хімічних отруєннях не намагайтеся нейтралізувати кислоту лугом і навпаки. Це викличе виділення великої кількості газу, що посилить ступінь впливу отруйної речовини. У цьому ж зв’язку, не варто намагатися напоїти отруєну людину газованою водою. Використовуйте чисту воду без газу.

5. І, мабуть, найважливіше при отруєннях – профілактика. Бережіть себе. Не їжте сумнівну їжу, незнайомі гриби, не зберігайте продукти поруч з хімікатами, не зловживайте ліками. І пам’ятайте, часто уважність і акуратність – кращий спосіб уникнути отруєння.

Джерело

Leave a comment

Поля,обозначенные (*), обязательны к заполнению.

Комментарии публикуются после проверки модератором.